Msza święta w intencji strażaków gminy Andrzejewo

W dniu 3 maja 2016 roku, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Andrzejewie odbyły się uroczyste obchody związane ze Świętem Ochotniczych Straży Pożarnych.
Święto strażaków przypada na 4 maja, patronem zaś jest święty Florian. To on ma w opiece strażaków, którzy często w akcjach ryzykują swoje życie gdy próbują ratować poszkodowanych.

Podczas mszy ks. Adam Izbicki, w swym kazaniu podkreślił - Święto Straży Pożarnej, to także wielki dzień dla ochotniczej straży pożarnej. Należy pamiętać o tym, że codziennie wielu strażaków stoi na posterunku gotowych, w każdej chwili wyruszyć do akcji i nierzadko z narażeniem życia nieść pomoc potrzebującym. Służba w straży pożarnej wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i pełną gotowością niemal dwadzieścia cztery godzin na dobę. Dlatego wszelkie działania ratownicze w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych cieszą się tak dużym szacunkiem i zaufaniem ludności cywilnej.

Po mszy kondukt strażaków pod przewodnictwem komendanta gminnego Witolda Jeglikowskiego przeszedł ulicami przed budynek OSP Andrzejewo. Prezes gminnego związku OSP druch Michał Rutkowski podziękował za tak liczne przybycie strażaków oraz pocztów sztandarowych.