12 lipca 2015r Gminne Zawody Strażackie

Do tegorocznej rywalizacji swoje reprezentacje wystawiło 7 jednostek OSP z terenu Gminy, w tym jedna OSP KDP Andrzejewo oraz gościnnie OSP z Szulborza Wielkiego.

Głównym celem organizacji zawodów była ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i umiejętności obsługi sprzętu jak również wyłonienie reprezentacji Gminy Andrzejewo do udziału w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się 20 września w Wąsewie.

Rywalizacja drużyn strażackich o miano najlepszej w gminie przeprowadzona została pod czujnym okiem komisji sędziowskiej powołanaj przez Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Iwanowskiego, której przewodził sędzia główny st. kpt. mgr inż. Krzysztof Gałązka. Komisja składała się ze strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zespoły zaprezentowały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną okazała się nasza jednostka OSP Stara Ruskołęka, druga była reprezentacja z Andrzejewa, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z miejscowości Zaręby - Bolędy.

Klasyfikacja generalna zawodów:

I miejsce - OSP Stara Ruskołęka
II miejsce - OSP Andrzejewo
III miejsce OSP Zaręby Bolędy
IV miejsce - OSP Kowalówka
V miejsce - OSP Gołębie - Leśniewo
VI miejsce - OSP Zaręby - Warchoły
VII miejsce - OSP KDP Andrzejewo
gościnnie - OSP Szulborze Wielkie

Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski ufundował pamiątkowe statuetki dla wszystkich uczestniczących w zawodach drużyn. Kończąc eliminacje podziękował za udział wszystkim druhnom i druhom z poszczególnych jednostek OSP oraz wszystkim tym, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do organizacji zawodów, a także zaprosił na mały poczęstunek.

Biorąc przykład z naszych druchów, że poprzez wysiłek i zgranie można osiągnąć sukces, trzeba także pokusić się o stworzenie żeńskiej drużyny, aby i na tym poziomie była rywalizacja.

Teraz zbliżający się okres należy wykorzystać aby poprawić formę i na zbliżających się zawodach na szczeblu powiatowym osiągnąć jeszcze lepszy wynik.