17 lipca 2016r Gminne Zawody Strażackie

Do tegorocznej rywalizacji swoje reprezentacje wystawiło 6 jednostek OSP z terenu Gminy Andrzejewo.

Głównym celem organizacji zawodów była ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i umiejętności obsługi sprzętu.

Rywalizacja drużyn strażackich o miano najlepszej w gminie przeprowadzona została pod czujnym okiem komisji sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Janusza Iwanowskiego, której przewodził sędzia główny mł. bryg. Leszek Falbowski. Komisja składała się ze strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zespoły zaprezentowały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Po zakończeniu zawodów komisja sędziowska z sędzią głównym mł. bryg. Leszkiem Falbowskim na czele przystąpiła do ustalenia wyników. W końcowej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się jednostka OSP Andrzejewo, druga była OSP Kowalówka, natomiast na ostatnim miejscu podium uplasowała się drużyna z OSP Stara Ruskołęka.

Klasyfikacja generalna zawodów:

I miejsce - OSP Andrzejewo - 122,45
II miejsce - OSP Kowalówka - 127,00
III miejsce OSP Stara Ruskołęka - 130,66
IV miejsce - OSP Króle Duże 142,60
V miejsce - OSP Zaręby-Warchoły - 162,87
VI miejsce - OSP Zaręby-Bolędy - 170,67

Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski ufundował pamiątkowe statuetki dla wszystkich uczestniczących w zawodach drużyn. Kończąc podziękował za udział wszystkim druhom z poszczególnych jednostek OSP oraz wszystkim tym, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do organizacji zawodów, po czym zaprosił na skromny poczęstunek.

Więcej zdjęć z przeprowadzonych zawodów sportowo-pożarniczych w zakładce "Galeria"