Powiatowe zawody sportowo Pożarnicze Wąsewo 2015r.

20 września na stadionie sportowym w Wąsewie odbyły się eliminacje powiatowe zawodów sportowo-pożarniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Organizatorami tych zmagań byli Starosta Ostrowski, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Maz., ZOP ZOSP RP w Ostrowi Maz. oraz Wójt Gminy Wąsewo.

Zawody rozpoczęto o godzinie 11:00 od zbiórki poszczególnych drużyn strażackich. W zawodach udział wzięło 10 drużyn męskich z 8 gmin i 4 drużyny kobiece wszyscy prezentowali się znakomicie.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zarówno uczestnikom zawodów jak i licznie przybyłym kibicom. Zawody powiatowe odbywają się co dwa lata i pokazują wysoki poziom wyszkolenia strażaków ochotników. Drużyny oceniała komisja składająca się ze strażaków zawodowych KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej, którym przewodniczył mł. bryg. Leszek Falbowski. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym.

W ogólnej klasyfikacji I miejsce zdobyła drużyna reprezentująca gospodarzy – OSP Przyborowie,
II miejsce Boguty – Pianki,
III miejsce Treblinka,
IV miejsce OSP Nagoszewka,
V miejsce OSP Brok,
VI miejsce OSP Ruskołęka,
VII miejsce Stary Lubotyń,
VIII miejsce OSP Szulborze,
IX miejsce OSP Wysocze.

Wyniki drużyn kobiecych:

I miejsce OSP Komorowo,
II miejsce OSP Andrzejewo,
III miejsce OSP Przyborowie,
IV miejsce OSP Nagoszewka.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali zwycięskim drużynom jak również wyrazili swoje uznanie dla Wójta Gminy Wąsewo Rafała Kowalczyka za bardzo dobre przygotowanie organizacyjne zawodów oraz warunków w jakich mogły się one odbywać. Podkreślili również, że bardzo ważna jest rywalizacja ale przede wszystkim zachowanie się fair play ponieważ w działaniach jakie podejmują strażacy podczas akcji muszą opierać się na zaufaniu do drugiego człowieka. Podziękowania należą się członkom MDP z terenu Gminy Wąsewo, którzy czynnie uczestniczyli w pracach organizacyjnych podczas zawodów.
Na zakończenie publiczność obserwująca zmagania zawodników oraz uczestniczący w zawodach strażacy mogli posilić się grochówką.

Źródło: UG Wąsewo.