Gminne Zawody Strażackie

W ostatni dzień czerwca odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Do tegorocznej rywalizacji swoje reprezentacje wystawiło 5 jednostek:
OSP Stara Ruskołęka, OSP Kowalówka, OSP Króle Duże, OSP Andrzejewo i OSP Zaręby Bolędy.
Gościnnie wystąpiła drużyna Oldbojów złożona ze strażaków z wszystkich jednostek.

Głównym celem organizacji zawodów była ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i umiejętności obsługi sprzętu.

Rywalizacja drużyn strażackich o miano najlepszej w gminie przeprowadzona została pod czujnym okiem komisji sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Janusza Iwanowskiego, której przewodził sędzia główny st.kpt. Rafał Kamiński. Komisja składała się ze strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Zespoły zaprezentowały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami:
I miejsce - OSP Stara Ruskołęka - 69,70
II miejsce - OSP Kowalówka - 73,20
III miejsce OSP Króle Duże - 74,13
IV miejsce - OSP Andrzejewo - 76,02
V miejsce - OSP Zaręby Bolędy - 76,54

Ćwiczenie bojowe:
I miejsce - OSP Stara Ruskołęka - 45,33
II miejsce - OSP Andrzejewo - 49,51
III miejsce OSP Króle Duże - 56,96
IV miejsce - OSP Zaręby Bolędy - 63,31
V miejsce - OSP Kowalówka - 73,48

OSP OldBoy gm Andrzejewo - 64,49

W końcowej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się jednostka OSP Stara Ruskołęka, druga była OSP Andrzejewo, natomiast na ostatnim miejscu podium uplasowała się drużyna z OSP Króle Duże.

Klasyfikacja generalna zawodów:

I miejsce - OSP Stara Ruskołęka - 115,03
II miejsce - OSP Andrzejewo - 125,53
III miejsce OSP Króle Duże - 131,09
IV miejsce - OSP Zaręby Bolędy - 139,85
V miejsce - OSP Kowalówka - 146,68

OSP OldBoy gm Andrzejewo - 64,49

Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera ufundowała pamiątkowe statuetki dla wszystkich uczestniczących w zawodach drużyn.
Kończąc podziękowała za udział wszystkim druhom z poszczególnych jednostek OSP oraz wszystkim tym, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do organizacji zawodów, po czym zaprosiła na skromny poczęstunek.

Więcej zdjęć z przeprowadzonych zawodów sportowo-pożarniczych w zakładce "Galeria"