3 lipca 2013r Gminne Zawody Strażackie

W niedzielne przedpołudnie w Andrzejewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Do Zawodów przystąpiło osiem drużyn, w tym jedna kobieca z terenu gminy Andrzejewo.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Józefa Warchoła, której przewodził sędzia główny st. kpt. Dariusz Zadroga. Wśród gości przyglądających się zmaganiom strażaków był obecny także Prezes Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Andrzej Wyszogrodzki. Rywalizacja poszczególnych jednostek OSP odbywała się w dwóch konkurencjach: pokonaniu toru przeszkód w sztafecie 7x50 m oraz ćwiczeniach bojowych.

Klasyfikacja generalna zawodów:

I miejsce - OSP Gołębie Leśniewo ( 132,96 pkt.)
II miejsce - OSP Zaręby-Bolędy (148,91 pkt.)
III miejsce OSP Andrzejewo ( 150,1 pkt.)
IV miejsce - OSP Kowalówka (151,69 pkt.)
V miejsce - OSP Zaręby-Warchoły (151,97 pkt.)
VI miejsce - OSP Przeździecko Jachy (152,57 pkt.)
VII miejsce - OSP Stara Ruskołęka ( 175, 06 pkt.)
VIII miejsce - OSP KDP Andrzejewo (210,92 pkt.)

Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski ufundował puchary dla wszystkich uczestniczących w Zawodach drużyn. Kończąc eliminacje podziękował za udział wszystkim druhnom i druhom z poszczególnych jednostek OSP oraz wszystkim tym, którzy w najmniejszy sposób przyczynili się do organizacji zawodów, a także zaprosił na mały poczęstunek.

Źródło: UG Andrzejewo