07.05.2019r. - Pożar hali produkcyjnej.
Około godziny 14:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej w miejscowości Nowa Ruskołęka.
Ogień pojawił się w środku budynku i objął znaczną część obiektu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru prądem wodnym, dowożeniu wody oraz przelaniu pozostałości wodą. W działaniach brały udział: JRG PSP Ostrów Mazowiecka - trzy zastępy, OSP Stara Ruskołęka, OSP Andrzejewo - dwa zastępy, OSP Króle Duże, OSP Jasienica, OSP Zaręby Kościelne - dwa zasępy, OSP Małkinia, OSP Kalinowo oraz Policja. Spaleniu uległa większa część hali oraz maszyny.

28.05.2018r. - Pożar samochodu osobowego.
W dniu 28 maja, około godziny 19 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Nowa Ruskołęka.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Audi w całości objęty pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru prądem wodnym oraz odłączeniu akumulatora. W działaniach brały udział: JRG PSP Ostrów Mazowiecka, OSP Andrzejewo, OSP Stara Ruskołęka, OSP Króle Duże oraz Policja.

05.08.2017r. - Zapalił się kombajn zbożowy.
W dniu 05 sierpnia 2017r. około godz. 18:30 w miejscowości Stara Ruskołęka spaleniu uległ kombajn zbożowy. W gaszeniu brały udział: OSP Stara Ruskołęka, OSP Andrzejewo oraz zastęp JRG PSP Ostrów Mazowiecka.
15.07.2016r. - Pożar obory.
W dniu 15 lipca 2016r. około godz. 02:25 w miejscowości Króle Duże spaleniu uległa obora. W gaszeniu brały udział: OSP Zaręby Kościelne, OSP Andrzejewo, OSP Nieskórz, OSP Króle Duże, OSP Kalinowo, OSP Stara Ruskołęka oraz dwa zastępy JRG PSP Ostrów Mazowiecka.
07.08.2015r. - Pożar kombajna zbożowego.
W dniu 07 sierpnia 2015r. około godz. 15.00 w miejscowości Nowa Ruskołęka spaleniu uległ kombajn zbożowy. W gaszeniu brały udział: OSP Stara Ruskołęka, OSP Andrzejewo oraz PSP Ostrów Mazowiecka.