Msza Święta za zmarłych strażaków

W dniu 08 listopada 2015 r. jak co roku odbyła się Msza Świeta w intencji zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego. Tym razem gościła Nas parafia p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Broku.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:40 przemarszem z placu OSP w Broku pocztów sztandarowych, pododdziału oraz zaproszonych gości do Kościoła, gdzie przed rozpoczęciem Mszy Świętej Kapelan powiatowy Straży Pożarnej Ks. Kanonik Piotr Kapelański modlił się w intencji zmarłych i poległych w akcji strażaków wymieniając przy tym nazwy jednostek OSP z terenu powiatu, w tym czasie zostały zapalone i ustawione przed ołtarzem znicze - symbol pamięć o zmarłych druhach.

Mszę Świętą koncelebrowało dwóch księży: Ks. Piotr Kapelański – Powiatowy Kapelan Strażaków oraz Ks. Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz– Proboszcz Parafii p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Broku. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z OSP Ostrów Mazowiecka pod batutą kapelmistrza Sławomira Gąglewskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Janusz Iwanowski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Leszek Falbowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Wyszogrodzki, Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński oraz wójtowie gmin z terenu powiatu ostrowskiego.

Po uroczystej Mszy Świętej strażacy, księża i przedstawiciele samorządu na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Brok p. Marka Młyńskiego udali się na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.

Źródło: Urząd gminy Brok