Uroczysta Msza Święta
w intencji zmarłych strażaków

Dnia 6 listopada 2016 r. o godz. 12:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych i poległych w akcji strażaków z powiatu ostrowskiego. Wspólna modlitwa za zmarłych pożarników jest tradycją zapoczątkowaną 13 lat temu, co roku jej gospodarzem jest inna parafia i inna gmina.

Mszę świętą, podczas której modlono się w intencji zmarłych i poległych w akcji strażaków, odprawiało dwóch księży: Powiatowy Kapelan Straży Pożarnej ks. kanonik Piotr Kapelański oraz ks. kanonik Tadeusz Kaczyński– proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego.

Do Małkini Górnej przybyło ok. 300 strażaków z powiatu ostrowskiego, a wraz z nimi 41 pocztów sztandarowych. Wśród gości znaleźli się: Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Janusz Iwanowski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Leszek Falbowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Wyszogrodzki, Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek oraz wójtowie gmin z terenu powiatu ostrowskiego.

O godz. 11:45 poczty sztandarowe, pododdział oraz zaproszeni goście udali się do kościoła. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta z OSP Ostrów Mazowiecka pod batutą kapelmistrza Sławomira Gąglewskiego.

Po uroczystej Mszy Świętej strażacy, księża i przedstawiciele samorządu na zaproszenie Wójta Gminy Małkinia Górna, pani Bożeny Kordek udali się na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.

Źródło: Urząd gminy Małkinia Górna