Otwarcie świetlicy wiejskiej.

Kilka ostrych cięć i świetlica została oficjalnie otwarta.

W dniu 14 czerwca 2015 r. odbyło się oficjalne otwarcie świetlicy. Przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Andrzejewo – Michał Rutkowski, Starosta Ostrowski – Zbigniew Kamiński, Marian Krupiński – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Sylwiusz Han – Radny, Lidia Frączyk – Sołtys wsi Stara Ruskołęka oraz Wiesław Kalupa – Prezes OSP Stara Ruskołęka. Na uroczystości licznie przybyli mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście.

Po oficjalnych przemówieniach zaproszonych przedstawicieli władz gminy, powiatu i województwa wszyscy przybyli goście i mieszkańcy skierowali się do środka sali gdzie mogli zobaczyć efekty pracy firmy budowlanej, a także wysłuchać prezentacji o powstaniu i działalności miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. O tym wszystkim opowiedzieli nam Aneta Biszewska i Sylwiusz Han. Oprawę świetlną i muzyczną zapewnił Daniel Mrozowski.

Tego dnia pogoda dopisała. Mieszkańcy mogli się spotkać na I nieoficjalnym Pikniku Rodzinnym w Starej Ruskołęce, co można stwierdzić po rotacji gości i mieszkańców między stolikami. Można było spróbować dań Koła Gospodyń Wiejskich, a także odświeżyć znajomości i potańczyć. Liczymy że następne uroczystości będą się odbywały i "remiza" nie będzie tylko budynkiem, ale będzie żyła własnym życiem.