W dniu 27.02.2015 r. podpisana została umowa na remont budynku świetlicy wiejskiej w Starej Ruskołęce. Prace obejmą m.in. docieplenie ścian, wymianę okien i drzwi oraz pokrycia dachu, wykonanie nowych instalacji i okładzin ściennych, a także utwardzenie terenu kostką brukową i jego ogrodzenie. Ponadto zakres inwestycji obejmuje zakup wyposażenia świetlicy w tym stołów, ławek i mebli kuchennych.Wykonawcą robót jest firma „DROŻĘCKI” Marek Drożęcki z miejscowości Konopki Jabłoń. Termin zakończenia prac przewidywany jest na 29 maj 2015 r. Całkowity koszt inwestycji to kwota 298.790,55 zł. Remont budynku świetlicy wiejskiej dofinansowany jest w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznawania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013. Dla mieszkańców wsi Stara Ruskołęka jest to ogromny powód do radości, ponieważ obecny budynek od wielu lat „straszył swoim wyglądem”. Z inicjatywy Prezesa OSP – Wiesława Kalupy i Pani sołtys – Lidii Frączyk chętni mieszkańcy część prac porządkowych i przygotowawczych wykonali we własnym zakresie angażując swój sprzęt i poświęcając wolny czas.
Źródło: UG Andrzejewo