Spotkanie wigilijne w Starej Ruskołęce.

W dniu 29 grudnia 2015 jak co roku zgodnie z podtrzymywaną tradycją odbyło się spotkanie wigilijne organizacji pozarządowych z naszej gminy. Tym razem organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Ruskołęki.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 19:00 w remizie OSP Stara Ruskołęka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się miedzy innymi: ksiadz proboszcz Jerzy Kruszewski, wikariusz Adam Izbicki,radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński, pani Prezes Regionalnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Barbara Gałązka, Wójt gminy Andrzejewo Michał Rutkowski wraz z przedstawicielami urzędu gminy, przedstawiciel Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Lidia Biernat, przedstawiciele oświaty z terenu gminy, Grupa Motocyklowa "Stajnia" na czele z Prezesem Dariuszem Prabuckim, Prezes związku hodowców bydła mlecznego Krzysztof Kańkowski, przedstawiciele Zarządu OSP Stara Ruskołęka oraz przedstawiciele Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzjewskiej, drużyny siatkarskiej ze Starej Ruskołęki, Zakonu Rycerzy Kolumba, Gminnego Klubu Sportowego MaxRol Andrzejewo, Klubu Seniora, Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Zarębach Warchołach, w Królach Dużych i Starej Ruskołęce, a także licznie zaproszeni goście i mieszkańcy wsi.

Wigilia rozpoczęła się jasełkami wystawionymi przez dzieci klasy IIa ze SP w Andrzejewie pod skrzydłami pani Wioletty Ogrodnik, nastepnie swój program artystyczny przedstawiły dzieci ze SP w Starej Ruskołęce pod patronatem pań: Renaty Han, Renaty Bojanowskiej, Wioletty Wajszczyk oraz Beaty Bednarczyk. Po występach głos zabrali pan Marian Krupiński, wójt Michał Rutkowski oraz pani Wiesława Jastrzębska prezentując niedawną wydaną publikację pt "Przysmaki z Gminy Andrzejewo". Zakończeniem częsci artystycznej było wyłonienie zwycięzców w konkursie na najlepszą potrawę wigilijną.

Jak na wieczerzę wigilijną przystało nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Później był czas na wspólne biesiadowanie przy tradycyjnym polskim wigilijnym stole. Wszyscy goście włączyli się do wspólnego kolędowania z Klubem Seniora oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z miejscowości Zaręby Warchoły.